אורולוג מומלץ – כיצד תבחרו נכון?

אתם צריכים לבחור אורולוג? כך תעשו את הבחירה המיטבית

עוד לפני שתבינו מה חשוב לברר כאשר אנו מחפשים אורולוג מומלץ, כדאי מאוד קודם כל להבין את הנושא ולהכיר את התחום קצת יותר לעומק. אורולוגיה היא תחום רפואי אשר מתקשר ישירות למערכת השתן של בני האדם – גם אצל נשים וגם אצל גברים. בנוסף לכך, מדובר על תחום אשר מתעסק בכל הקשור למערכת הרבייה של הגבר. התפקיד החשוב ביותר של מערכת השתן כאמור זה לבצע סינון בדם שלנו, ולשמור על הדם בגוף נקי מרעלים ומזבל. תהליך הסינון הנ"ל נעשה באמצעות חלק בגוף שלנו אשר נקראה הכליות. בגלל שאצל הגברים מערכת הרביה ומערכת השתן הן 2 מערכות אשר חולקות את אותם האיברים, זוהי הסיבה לכך שאצל גברים תחום האורולוגיה חופף ל2 הנושאים.

מהו תפקידו של האורולוג?

עוד לפני שאתם רצים לחפש תרופות סבתא לדלקת בשתן, כדאי שתביני את התפקיד החשוב של אורולוג בעולם זה. אורולוג מומחה ומומלץ הוא אדם אשר מתמחה בעיסוקו בגילוי של בעיות אשר קשורות למערכת הרבייה או השתן אצל בני אדם, ולאחר כן הוא כמובן אמון על הטיפול באותן הבעיות הללו. אורולוג יכול להציע למטופלים שמגיעים אליו עם בעיות בערכות השתן או הרבייה טיפולים אשר מתאימים לאותם המטופלים באופן אישי, כאשר מדובר במובן על טיפולים מותאמים אישית, טיפולים המתבצעים במקצועיות עליונה, ובסופו של דבר גם טיפולים אלה יכולים להיות מצילי חיים של ממש.

מה אורולוג מומלץ עושה?

הסיבה הנפוצה ביותר של אנשים להגעה אל אורולוג היא בעצם כאשר הם חווים בעיות שונות בתהליך הוצאת השתן, קושי לשלוט ביציאת השתן, דלקות או זיהוים חוזרים ונשנים בדרכי השתן, ועוד נוספים כמובן. אצל גברים, ניתן להגיע גם לאורולוג במקרים של בעיות שונות בחשק ובתפקוד המיני, ואצל נשים ניתן להגיע גם במקרים של בריחת שתן במאמץ או נציחה באגן. כאשר תגיעו לאורולוג, השלב הראשון שתעברו יהיה אבחון כולל ומקיף של התסמינים שאתם חווים ואבחון של מהי הבעיה הרפואית שיש לכם.

אז איך בוחרים?

בראש ובראשונה, כמו כל רופא אחר שאנחנו בוחרים, עלינו להבין האם אנחנו פונים אל הרפואה הציבורית, כלומר בודקים איפה ומתי יש תור לרופא אורולוג בקופת החולים בה אנחנו חברים. לרוב התור יהיה באזור המגורים שלנו, אבל לא תמיד, הכל תלוי ברמת הדחיפות וברמת הזמינות של האורולוגים. בנוסף, תמיד יש אופציה נוספת שרלוונטית או לאנשים שלא חסר להם כסף, או לאנשים שיש להם ביטוח פרטי, ואז יכולים לבקש החזר על התשלום הגבוה שלרוב נע בין 800-1,500 ש“ח לרופא אורולוג מומחה פרטי. לרוב רמת הזמינות של התורים תהיה גבוהה יותר ואז יהיה הרבה יותר קל גם להגיע. פרט לכך, שבוחרים רופא אורולוג מומחה, יש עוד כמה דברים חשובים שצריך לשים אליהם לב כמו למשל רמת הזמינות של הרופא, מה המומחיות שלו, בהתאם לבעיה או המצב הרפואי ממנו אתם סובלים, זאת במידה וקיבלתם כבר אבחנה כזו או אחרת. בנוסף, שווה לראות האם אתם מצליחים להגיע לרופא אורולוג מומחה דרך המלצות מאנשים שאתם מכירים ולפי זה בעצם לקבל החלטה. כדאי לשים דגש על כמה אתם מרגישים בנוח לשאול את הרופא שאלות מקצועיות בתחום הרפואה, עד כמה המידע שנמסר לכם מהימן, לבחון את הידע של הרופא ולפי זה כמובן תוכלו לקבל החלטה הגיונית, שקולה וחכמה בהתאם לצרכים שלכם.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות