ירקות אורגניים יתרונות וחסרונות

כדור הארץ בו אנו רגילים לחיות מתמודד בשנים האחרונות עם סיכונים והשפעות רבות ומגוונות, זאת לדוגמת – קצב גידול בני האדם שעולה וגדל כל שנה, דבר שגורם בסופו של דבר לרעב עולמי. דבר נוסף איתו העולם מתמודד זה נזקים סביבתיים רבים, אשר מתרחשים בעקבות זיהום סביבתי, ובעיקר בגלל כל הפעילות התעשייתית שבני האדם מבצעים בעולם. חקלאות אורגנית המייצרת ירקות אורגניים וגם פירות אורגניים, קטניות אורגניים ועוד, באה למעשה במטרה להעניק פתרון ראוי לשתי הסוגיות הללו.

מה זה חקלאות אורגנית?

באתר  hapardesan.co.il תוכלו לרכוש ירקות ופירות אורגניים איכותיים. חקלאות אורגנית היא למעשה צורה לייצור של מוצרי מזון חקלאיים – בשר, ירקות, פירות, ונוספים… אשר באה במטרה עליונה לתמוך במערכת האקולוגית בעולם. להבדיל מדרכי החקלאות הרגילות הקיימות בעולם, הערך העליון של החקלאות האורגנית הינה לייצר את כמות התוצר הגבוהה ביותר, ובו זמנית להקטין ככל הינתן את הנזק בנוצר כתוצאה מכך. הערך העליון והחשוב ביותר של החקלאות האורגנית הינו לשמור על בריאות הסביבה, תוך כדי שמירה על תוצר חקלאי באיכות גבוהה ככל הניתן. מכאן השאלה שעולה למעשה היא – האם החקלאות האורגנית היא אכן בריאה יותר לאדם שצורך אותה? והאם היא באמת כל כך מועילה לסביבה?

יתרונות וחסרונות של החקלאות האורגנית

השאלה שמתעוררת כעת אצל רבים היא האם החקלאות האורגנית מהווה קרקע בריאה גם לשמירה על איכות הסביבה, והאם היא גם תורמת להאכלת מיליוני פיות ברחבי העולם? על מנת לענות על רצף השאלות הללו, עלינו להביט על יתרונות והחסרונות של החקלאות האורגנית.

על מנת שהחקלאות האורגנית תהווה תחליף הוגן לחקלאות הרגילה, אזי שהחקלאות האורגנית צריכה להתמודד עם מספר אתגרים:

  • הערך התזונתי של המוצרים האורגני צריך להיות גבוהה יותר.
  • ייצור המוצרים האורגני חייב להיות ידידותי לסביבה על שלל ההיבטים.
  • אין להשתמש בחומרי הדברה בתוצרת אורגנית אלא לאפשר לתוצרת לגדול בלעדיהם.
  • החקלאות האורגנית צריכה לספק כמות זהה של תוצר לעומת החקלאות הרגילה.

תוצרת אורגנית עשירה יותר ברכיבים חיוניים ובריאים לנו.

החלטתי לרכוש ירקות אורגניים מה כדאי לי לעשות?

בראש ובראשונה, כדאי לבדוק חנויות המתמחות בשיווק ירקות ופירות אורגניות, שכן החקלאים אשר מגדלים ועוסקים ביום יום שלהם בגידולים אורגניים, מקבלים אישור מיוחד לכך והם נמצאים תחת פיקוח מתמיד וקבוע של גופים שונים. בנוסף, כדאי לבחור חנות בה אתם תוכלו להזמין את התוצרת שאתם אוהבים, כלומר מגוון מהווה פקטור לבחירת חנות ירקות ופירות אורגנית. כדאי לבחור חנות עם רמת זמינות גבוהה, כדי שתוכלו לקבל את המשלוח כמה שיותר מהר, וזאת בהתאם לאזור המגורים שלכם כמובן. כדאי לבחור אתר אינטרנט שדואג לאבטח את פרטי האשראי שלכם ולא פחות חשוב, חנות עם שירות לקוחות מקצועי שאתם יודעים בוודאות שאפשר לסמוך על השירות שלה.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות