טיפול טבעי בטיקים האם זה באמת יעיל?

טיקים מהווים תופעה לא נעימה בכלל. תופעה זו, שאומנם לא עשויה להשפיע על אורח החיים התקני שלנו בצורה משמעותית, עשויה במקרים רבים לגרום למבוכה גדולה אצל אלו שסובלים ממנה, ולקשיים רבים הקשורים להשתלבות חברתית – במיוחד אצל ילדים. בזמן שמבוגרים עתידים להתמודד בצורה טובה עם טיקים, אצל ילדים, מדובר בסיפור אחר לגמרי, זאת תופעת הטיקים עשויה להערים עליהם קשים רבים בחייהם המוקדמים. טיפול טבעי בטיקים, הוא טיפול שמוצע כיום לאלו שסובלים מטיקים במהלך החיים שלהם, והוא מתאים בעיקר לילדים שמתקשים בהתמודדות עם תופעת הטיקים. בשורות הבאות נלמד על טיפול טבעי בטיקים ולמי הוא מתאים.

בקצרה – על טיקים ומה היא ההגדרה שלהם

כאשר אנחנו מדברים על טיקים, אנחנו מדברים למעשה על תנועות מפתיעות, בלתי רצויות, וקצרות, אשר נוצרות על ידי מספר שרירים בגוף שלנו. את הטיקים, ניתן לחלק לקבוצת הטיקים הפשוטים, ולקבוצת הטיקים המורכבים, אשר עשויים להופיע במקרה כזה באמצעות מספר קבוצות של שרירים בגוף שלנו. בנוסף, ניתן לחלק גם את הטיקים ל 2 קבוצות – טיקים תנועתיים, אשר מאופיינים בתנודות גופניות קיצוניות ובלתי ניתנות לשליטה, ובטיקים קוליים, אשר מופיעים דרך מיתרי הקול, זאת לדוגמת אקולליה.

על טיפול טבעי הטיקים ורפואה משלימה עבור טיקים

על פי הרפואה המשלימה, כל תסמין רפואי מהווה ביטוי של הנפש לסיטואציה נפשית מורכבת איתה אותו האדם מתמודד. הרפואה המשלימה רואה את הגוף שלנו בתור יחידה אחת שלמה וברגע שמערכת אחת או איבר אחד יוצא מאיזון, הדבר משפיע על הגוף כולו. כך למעשה, על פי הרפואה הטבעית והמשלימה הטיקים הם ביטוי לאיזה שהוא לחץ נפשי שאותו אדם סוחב עמו. כמובן שלא כל האנשים שסובלים מטיקים או מתופעה הנקראית תסמונת טורט מפתחים את זה רק בשל לחץ גבוה, אבל קיים קשר בין השניים.  באמצעות מגוון רחב של טיפולים טבעיים המתמקדים בנפש, ברוגע, ובמציאת איזון פנימי, זאת לדוגמת טיפולים כמו – הומאופתיה לטיפול בטיקים, טיפולים במגע לטיקים, דיקור סיני, ועוד – ניתן לטפל בצורה טבעית בטיקים ולהגיע להישגים ותוצאות מרשימות תוך פרקי זמן קצרים.

מהם היתרונות שקיימים בבחירת טיפול טבעי עבור מי שסובל מטיקים?

  1. מתאים לכולם – הטיפול המשלים הטבעי מתאים הן עבור אנשים הסובלים מטיקים ברמה נמוכה, הן עבור מי שסובל מטיקים ברמה בינונית והן עבור מי שסובל מזה בצורה קשה. בנוסף, הטיפול המשלים ברוב המכריע של המקרים לא מתנגש עם טיפולים אחרים מתחום הרפואה הקונבנציונלית.
  2. מותאם אישית – ניתן להתאים את הטיפול באופן ייחודי בהתאם לצרכים של המטופל וכך בעצם לייעל הטיפול ולהפוך אותו אפקטיבי יותר ויעיל יותר תוך זמן קצר.
  3. גמיש – תמיד ניתן לשנות את פרוטוקול הטיפולים, לשלב את הטיפול עם טיפולים אחרים, להפסיק את הטיפול או כל דבר אחר שנדרש בעצם.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות