כל היתרונות של רוקחות טבעית

בשנים האחרונות הולך וגובר הביקוש לטיפולי רפואה משלימה ובכלל זה של רקיחת תרופות ותמציות טבעיות. אנשים רבים עושים את זה לא בהכרח מתוך הפניית עורף לרפואה המערבית אלא מעוניינים לקבל חוות דעת מקצועית מנקודת מבט נוספת ושונה אודות המצב הבריאותי שלהם ולקבל עצות מגוונות בנוגע לשאלה איך הם יכולים לשפר את המצב הגופני שלהם או לרפא את עצמם ממחלה או מצב רפואי בעייתי. כיום מוכרים לא מעט תחומים של הרפואה המשלימה ואלה – ביחד או לחוד – מספקים הרבה מאד שקט נפשי להרבה מאד אנשים. אחד מהתחומים האלה הוא הרוקחות הטבעית, שברגע שמגינים את היתרונות שיש בה – אי אפשר שלא לנסות לפנות אליה מתוך תקווה אמיתית ועמוקה שיש בה כדי לסייע במגוון רחב של מחלות ומצבים.

 

מה היתרונות בענף הרוקחות הטבעית?

ברגע שמדברים על רוקחות טבעית מיד מבינים דבר חשוב ועקרוני – זו רוקחות שמבוססת על צמחי מרפא ועל מרכיבים טבעיים ולא יהיו בה מרכיבים כימיים או תוספות מלאכותיות כאלה ואחרות. כבר כאן אפשר להבין את היתרונות הרבים שבה ואת הפופולריות שלה לא רק בטיפולים שקשורים בגוף הפיזי אלא בכל התחומים של בריאות ונפש. המגוון הרחב של צמחי מרפא שאפשר לרקוח מהם תרופות או תמציות הוא רחב ועשיר, מה שמאפשר למצוא את צמח המרפא או השילוב הטוב ביותר עבור כל מצב או בעיה. יתרה מכך, הרוקחות הטבעית מבוססת על התאמה אישית הוליסטית – לא רק המצב הבריאותי של הגוף הפיזי נבדק ונבחן אלא גם המצב הנפשי, הריגשי או המנטלי ועל סמך כל אלה ביחד יבוצעו אבחנות ותתקבלנה החלטות.

 

איך מתאימים את הטיפולים?

מי שמטפל ברוקחות טבעית יידע ויחליט מתי הוא מציע טיפול כזה למי מהמטופלים שלו. הוא יבצע אבחון מעמיק ומדויק לא רק של המצב הפיזי אלא גם של כל מה שקורה למטופל או עובר עליו מבחינה אישית. לאחר שיבין בדיוק מה מפריע ומה עלול לגרום לאותה בעיה – הוא יבדוק בארגז הכלים שלו אילו צמחי מרפא יכולים לסייע במצב הזה. הרוקחות הטבעית מתבססת על ההנחה שלצמחי המרפא יש סגולות לריפוי וחיזוק ולכן מה שצריך בדרך כלל זה למצות את השמנים של הצמחים על מנת ליהנות מאותן סגולות. מכאן קל יותר להבין שיש צורך בהתאמה אישית לא רק של צמחי המרפא עצמם אלא גם של המינון הדרוש כך שהמטופל אכן יחוש הקלה בתסמינים או המחלות שהוא חווה.

 

מתי מציעים טיפולים המבוססים על רוקחות טבעית?

מי שמוסמך להציע טיפולי רפואה משלימה לבטח יכיר על בוריו את התחום של הרוקחות הטבעית ויידע בדיוק מתי הכי נכון להציע טיפולים ותרופות בהתאמה אישית. ברוב המקרים יהיה מדובר בבעיות של לחץ, מתח נפשי או חרדות ובבחירה נכונה של צמחי המרפא המתאימים המטופל יוכל להרגיש הקלה ממש מיידית ברגע שהתרופות תהיינה מוכנות ותהיינה מבוססות על כל מה שמפריע לו אישית בחייו ובשגרה שלו. תרופות שנרקחות באופן אישי למטופל זה או אחר לא תהיינה מתאימות למטופלים אחרים ולכן חשוב להקפיד על מילוי ההנחיות בצורה הכי מדויקת שאפשר וכך להבטיח את הצלחת הטיפול ואת קבלת תוצאות ומצב משביעי רצון. יש משהו מאד מרגיע בידיעה שעושים שימוש בתרופות ייחודיות ואישיות שלא מתאימות לכל אחד ולכן יש להן אחוזי הצלחה וטיפול גבוהים מאד. מסיבה זו מדובר בתחום מבוקש.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות