מהי רפואה משלימה?

אחת השאלות היותר נפוצות בעשור האחרון היא מהי רפואה משלימה. לשאלה זו מתווספות שאלות חשובות נוספות כמו אילו טיפולים קיימים בתחום הרפואה המשלימה, מה היתרונות של רפואה זו על פני שיטות טיפול אחרות, איך זה בעצם עובד ועוד. אז בשורות הבאות ננסה להציג בפניכם מענה לכל השאלות הללו, אך בראש ובראשונה, חשוב קודם כל להבין מהי רפואה משלימה. אז רפואה משלימה כשמה כן היא, רפואה אשר משלימה את הטיפול הרפואי הקונבנציונלי, אותו כולנו מכירים. מדובר ברפואה תומכת שבאה לחזק ולאזן את הגוף גם חיצונית, אבל גם מבפנים. לא תמיד טיפולים מתחום הרפואה המשלימה יכולים להחליף את הרפואה הקונבנציונלית הכוללת בין השאר ניתוחים, בדיקות פולשניות, נטילת תרופות ועוד. לעומת זאת, לרוב היא כן יכולה להשלים או לתמוך בטיפולים מהסוג הזה.

 

אילו סוגים של טיפולים יש בתחום?

ככל שהזמן עובר, מתווספים לארסנל עוד ועוד טיפולים. חלק מהטיפולים מגיעים מהרפואה הסינית המסורתית וכוללים בין השאר דיקור, צמחי מרפא, כוסות רוח, שיאצו וטווינא. טיפולים אלו מבוססים על מידע עתיק שנים המתחלק לשני סוגים עיקריים. האחד, קור וחום, יאן ויאנג. השני, ערוצים אנרגטיים שעוברים דרך כל האיברים והתאים בגוף. ברגע שיש אזור שהוא חם מדי או קר מדי לצד חוסר איזון אנרגתי, הדבר גורם לשיבוש בפעילות של אותו איבר ואז כל שאר הגוף יוצא מאיזון. דרך טיפול כמו דיקור בנקודות דיקור ספציפיות, ניתן לטפל במגוון רחב של מצבים רפואיים. בנוסף לטיפולים מתחום הרפואה הסינית, קיימים טיפולים נוספים כמו למשל טיפולי מגע, טיפול באמצעות פרחי באך ואף תוכלו לקבל מידע נוסף על רפואה משלימה באתר royal-sea.co.il. טיפול נוסף שכדאי להכיר הוא תזונה טבעית המבוססת על אוכל טבעי, נקי ואיכותי.

 

מהם היתרונות של טיפולים מתחום הרפואה המשלימה?

לטיפולים מעולם הרפואה המשלימה מגוון רחב של יתרונות. בראש ובראשונה, מדובר בטיפולים שהם מאה אחוז טבעיים. טיפולים טבעיים זה אומר, טיפולים שאינם גורמים לתסמינים או בעיות רפואיות אחרות כמו למשל כאבי ראש, כאבי בטן, סחרחורות או בעיות שינה. בנוסף, טיפולים אלה מתאימים כמעט לכל אחד מתינוק שרק נולד, דרך אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ולוקחים תרופות ועד אנשים הסובלים ממצבים מורכבים כמו אחרי ניתוח למשל. טיפול רפואי משלים טבעי מתאים לאנשים הסובלים ממחלת הסרטן, מסוכרת, לחץ דם גבוה, אנשים הסובלים ממתח וסטרס הפוגע באיכות החיים שלהם. יתרון נוסף של שיטות טיפול אלה, בא לידי ביטוי בכך שהטיפולים אכן יעילים. כלומר, תוך מספר טיפולים באמת חשים הטבה, באמת מרגישים יותר טוב ולזה כמובן אין מחיר. יתרון נוסף הוא בכל שהטיפול מתייחס גם לגוף וגם לנפש, כלומר הרפואה האלטרנטיבית, קרי רפואה משלימה רואה את הגוף כאחד ולכן הטיפול נעשה בכל הגוף ולא רק באיבר או בבעיה ספציפית.

 

איך אדע איזה טיפול מתאים לי?

בעיקרון את הטיפול מומלץ להתאים בהתאם למצב הפיזי והנפשי שלכם. השיטה הטובה ביותר היא להגיע למומחה מקצועי שאתם מתחברים אליו או מקבלים אליו המלצות, מישהו שמתאים לבעיה ממנו אתם סובלים. למשל, אם יש לכם בעיה הקשורה למערכת העיכול, דיקור יכול מאוד להקל ולעזור לכם. אם אתם סובלים ממתח וסטרס, טיפולי מגע יכולים מאוד להקל עליכם. בכל אופן, תוכלו לקרוא ברחבי הרשת על שיטות הטיפול השונות, על היתרונות והחסרונות של כל טיפול ולפי זה לקבל החלטה.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות