רפואה סינית – כיצד היא נוצרה וההשפעה החיובית שלה

כיום, ניתן לשמוע יותר ויותר מדברים במדינת ישראל על רפואה סינית, דיקור סיני, וכיוצא בזאת. רפואה זו, שמהווה חלק מהרפואה המשלימה, היא שיטה רפואית שיכולה להתאים לאנשים רבים, בעיקר במקומות בהן נכשלה הרפואה המודרנית. בשורות הבאות נלמד ונכיר עוד את הרפואה הזו.

הסבר על הרפואה הסינית

בניגוד לאנשים רבים ששמעו על הרפואה הזו רק לאחרונה ובטוחים שמדובר על שיטת ריפוי חדישה יחסית, מדובר למעשה על שיטות רפואיות שהגיחו לעולם כבר לפני למעלה מ5000 שנים, וכמו כן, שיטות ריפוי אלה מתפתחות ממש עד היום. מדובר על תפיסה רפואית שהתפתחה כל השנים לצד שיטות הרפואה המסורתיות, אך באה מנקודת יסוד שונה. כיום, הרפואה הסינית התפתחה גם בארץ, וניתן למצוא מכונים רבים ומטפלים רבים שמומחים ברפואה הסינית, זאת לדוגמת – אורי אלטר, אחד מפורצי הדרך של תחום הרפואה הסינית במדינת ישראל.

מה היא נקודת היסוד?

הרפואה הסינית, והרפואה המשלימה ככלל – יוצאות מתוך נקודת הנחה שיש קשר ישיר בין המצב הנפשי של בן אדם, לבין התסמינים הרפואיים שהוא חווה או מרגיש. רפואה זו, מהווה בראש ובראשונה רפואה שנועדה למנוע, כלומר, המטרה העיקרית שלה הינה לשמור על מצב בריאותי תקין לאורך זמן.

כיצד הרפואה הסינית מסייעת לגוף שלנו?

למעשה, הטיפול שמתבצע כחלק מהרפואה הסינית הוא טיפול שמגדיל בצורה משמעותית את היכולת של הגוף שלנו לחזור לתפקוד רפואי מיטבי. לאורך השנים, הרפואה הזו השתנתה רבות ושינתה את הפנים שלה, אך כמעט תמיד הבסיס והמטרה נשארו דומים וזהים לאורך כל השנים ועד היום.

מהם היתרונות של קבלת טיפולים בתחום?

ובכן, קיימים כל מיני סוגים של טיפולים מתחום הרפואה הסינית לרבות דיקור סיני, צמח מרפא סיניים, טיפולי מגע כמו טווינא ושיאצו, לצד טיפולים אחרים שפחות מוכרים לנו בעולם המערבי. אחד היתרונות הבולטים בטיפולים מהסוג הזה הוא שבאמת הם מועילים ומטופלים רבים מעידים על השיפור הרב שהם חווים בכל מיני תסמינים, כאבים מסוגים שונים, דלקות ועוד. בנוסף, חשוב לזכור כי מדובר בטיפול שהוא מאה אחוז טבעי, ללא שימוש בכימיקלים ובשאר רכיבים שאינם בריאים לגוף שלנו. יתרונות נוספים אליהם כדאי להיות מודעים וחשוב לציין הם שהטיפולים מתאימים לכל קבוצות האוכלוסיה לרבות תינוקות, ילדים, מבוגרים, קשישים, אנשים חולים בכל מיני סוגים של מחלות ועוד. בנוסף, הטיפול אינו מתנגש עם סוגי טיפולים אחרים, הן מתחום הרפואה הקונבנציונלית, והן מתחום הרפואה המשלימה. ניתן לשלב ביחד עם טיפולים מתחום זה טיפולים נוספים מאותו תחום או מתחומים אחרים כמו אוסטיאופתיה למשל, נטורופתיה ואפילו טיפולים מהרפואה הקונבנציונלית.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות