אורח חיים בריא מעולם לא היה פשוט יותר

בעוד כי החיים הם לא צפויים, ייתכן כי שמירה על אורח חיים אופטימלי ובריא תוכל לעזור לכם לשפר משמעותית כל היבט באשר לאיכות החיים שלכם. אולם, אנשים רבים נתקלים בקושי רב בעת הקניית הרגלים בריאים יותר שכן, מרבית המידע בנושא אינו נגיש ואילו המידע שכן נגיש, כולל המון מידע שאינו פרקטי ואינו מתאים לאנשים עסוקים בשגרת עבודה מתישה ושוחקת. ובכן, בדיוק לשם כך החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת אודות תזונה טבעית ובריאה למען קיום אורח חיים בריא יותר בכתבה זו.

 

תזונה טבעית ובריאה – כל מה שצריך לדעת

על אף שהדעה הרווחת היא מנוגדת, חשוב מאוד לציין כי אורח חיים בריא הוא אינו דבר קשה כלל לביצוע. למעשה, על מנת לקיים אורח חיים בריא עליכם קודם כל לשלב תזונה טבעית ובריאה במהלך חיי היום-יום שלכם, אם כי חשוב לציין באותה נשימה שאין משמע הדבר הוא שאסור לכם לשלב מאכלים שאתם נהנים מהם, נהפוך הוא. מותר הכל – רק במינון הנכון. על כן, חשוב להדגיש כי על מנת לשמור על תזונה טבעית ובריאה, חשוב מאוד לשלב מאכלים טבעיים ובריאים לצד המזונות האהובים עליכם, שאותם תצטרכו להגביל בכמות במידה ומדובר על מזון מעובד. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי תזונה טבעית ובריאה אינה בהכרח משמע תזונה שאינה טעימה שכן, הדבש שמקורו הוא צוף צמחים הוא בהחלט מזון טעים ומתוק, אותו כולנו אוהבים בתקופת החגים – וייתכן כי תידהמו לשמוע כמה סגולות רפואיות יש לנוזל הצהוב הזה.

 

הסגולות של הדבש

כאמור, דבש הוא מזון שכדאי מאוד לשלב במידה ואתם מעוניינים לשמור על תזונה טבעית ובריאה, זאת בשל היתרונות הבריאותיים הנפלאים שלו:

 

  • חומר חיטוי והגנה טבעי – הדבש שכולכם מכירים ואוהבים ניחן במספר תכונות אנטי בקטריאליות וכן גם אנטי דלקתיות, כאלו אשר הופכות אותו לחומר חיטוי והגנה טבעי אידיאלי. על כן, לדבש יש יתרונות של ממש בכל הנוגע לטיפול בכוויות ופציעות שטחיות, כאשר במשך עשרות שנים הדבש היה נפוץ בתור תרופת סבתא כאשר משלבים אותו עם ג'ל אלוורה.

 

  • פצצת אנרגיה עבור ספורטאים – בעוד כי אנשים רבים נוטים לחשוב שדבש אינו בריא מאחר והוא בעל ערך קלורי יותר של סוכר, חשוב לציין כי מדובר על חומר בעל יחס פרוקטוז לקטוז אידיאלי, כזה אשר מביא לספיגה איטית במיוחד. למעשה, ספיגה איטית של נוזל אשר כולל הרבה סוכרים יכולה להיות מעולה עבור התאוששות, זאת גם בשל מחקרים אשר הראו בעבר כי דבש נחשב למעולה עבור שמירה על רמות גליקוגן. על כן, ראוי לציין כי דבש הוא בהחלט מוצר ראוי לצריכה עבור ספורטאים שמעוניינים לשפר את רמות האנרגיה שלהם.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות