טרשת נפוצה – הרפואה הטבעית ויתרונותיה בטיפול במחלה

טרשת נפוצה הינה מחלה כרונית, שממנה סובלים אלפי נשים וגברים בישראל. אם גם אתם מאובחנים עם המחלה וסובלים מתסמיניה, חשוב כי תדעו שלרפואה הטבעית יש המון מה להציע עבורכם. הנה כל מה שצריך לדעת על המחלה ואפשרויות הטיפול בה במרפאה מובילה דוגמת מרפאת צוף צמחים.

 

מהי טרשת נפוצה?

בגוף שלנו קיימת שכבה שומנית שעוטפת את תאי העצב, מבודדת אותם מהסביבה ומאפשרת ביצוע הולכה עצבית מיטבית. זוהי שכבת המיאלין ובמחלת טרשת נפוצה היא נפגעת עקב תהליכים דלקתיים שונים, מה שגורם לליקויים בפעילות העצבית של הגוף, תוך פגיעה באיכות החיים, ירידה בראייה ופגיעה ביכולת הריכוז והתנועה. המחלה מאופיינת בהתלקחויות של התסמינים ולאחריהן הפוגות לפרקי זמן משתנים. במקרים מסוימים, המחלה יכולה להתדרדר מאוד, לגרום לבעיות גופניות חמורות, לשיתוק ולבעיות מנטאליות שונות. 

הסיבות להתפרצות המחלה מגוונות ביותר, בין היתר זיהום נגיפי, לחץ נפשי, מחלות אוטואימוניות, אלרגיות למזון ועוד. הטיפול התרופתי נגד טרשת נפוצה כולל שימוש בתרופות מרפות שרירים, סטרואידים ותרופות אימונומודולטוריות, כאשר המשותף לכולן הוא היעדר ספציפיות למחלה וריבוי תופעות לוואי שגורמות לזניחת הטיפול או שימוש בתרופות נוספות כנגדן. בדיוק בשל כך, עוד ועוד חולי טרשת נפוצה פונים אל מרפאות טבעיות דוגמת מרפאת צוף, בניסיון למצוא מענה נוסף למחלה שלהם.

 

הרפואה הטבעית ויתרונות הטיפול שלה בטרשת נפוצה

מרפאה כמו צוף צמחים, אשר מתמחה ברפואה טבעית, משלבת מספר שיטות שיחדיו אמורות למנוע את התדרדרות המחלה, לשקם את הגוף פיזית ומנטאלית ולמנוע את הופעת המחלה בשנית. שיטות הריפוי הטבעיות הינן מגוונות ביותר ומותאמות אישית עבור כל מטופל לא רק בהתאם לתסמינים שלו, אלא תוך התייחסות אליו כמכלול, וזאת בהתאם לגישה ההוליסטית. בין שיטות הטיפול המומלצות ביותר – דיקור סיני, צמחי מרפא, מיצוי צמחים, כוסות רוח, טווינה, עקרונות תזונה נכונה על פי הרפואה הסינית ועוד.

יתרונות הרפואה הטבעית עבור מטופלי טרשת נפוצה כוללים היעדר תופעות לוואי, התאמה מלאה לכל גיל ומצב רפואי ושיפור יציב וקבוע, פיזית ומנטאלית, שגורף הצלחות מרובות בעצירת המחלה, תוך שיקום הדרגתי של המטופל. חשוב לציין כי הטיפולים הטבעיים אינם מתנגשים עם הטיפול הרפואי קונבנציונאלי שבוחרים לקבל, אלא רק מתגברים ומסייעים לו. לחץ כאן למידע נוסף.

 

טרשת נפוצה – תהליך הטיפול במרפאת צוף צמחים

בהגיעכם אל מרפאת צוף צמחים על מנת לטפל במחלת טרשת נפוצה, ראשית כל יעברו על התיק הרפואי שלכם ויקיימו עימכם שיחה שנועדה לעמוד על אורח החיים שלכם ומצבכם הרגשי. בשלב הבא יקבע עבורכם לוח הזמנים של הטיפול, בהתאמה אישית למצבכם. בשלב הראשוני של הטיפול יעשה מאמץ לעצור את המשך התדרדרות המחלה, תוך השגת הפחתה משמעותית בתסמינים או העלמתם לגמרי, וזאת על ידי הליך טיפולי ממוקד שנמשך בערך חודש ימים. 

לאחר מכן, נכנסים לשלב התחזוקתי, בו "בונים" מחדש את היכולת של הגוף להתמודד עם המחלה, כך שלא יופיעו התלקחויות נוספות בעתיד. ארסנל הכלים של מרפאת צוף צמחים בהקשר של טרשת נפוצה, כולל שימוש בשיטות טבעיות שונות שנועדו לחזק את המערכת החיסונית של הגוף, לעודד את הגוף לייצר עוד מיאלין, להשלים חסרים תזונתיים, להחזיר את הגוף לאיזון הורמונלי ולטפל גם בהיבטים הנפשיים. 

במרפאת צוף צמחים נעזרים במיטב מומחי הרפואה הטבעית וכמו כן, מייצרים את הפורמולות השונות בעצמם, תוך בחירה בצמחים המובחרים ביותר. הפורמולות הינן כשרות ולהן אישור של משרד הבריאות. כדאי לכם לנסות.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות