רפואה מינית טבעית – אילו טיפולים קיימים?

מיניות, היא חלק בלתי נפרד מהחיים של בני אדם. כיום, מחקרים רבים מצביעים על כך שחיים מיניים הם חשובים עבור קשת רחבה של דברים, בין היתר עבור – אושר, בריאות נפשית, וכיוצא בזאת. לא מעט אנשים בעולם כיום, מתמודדים עם בעיות שקשורות למיניות שלהם, לדוגמת אין אונות, חוסר בחשק מיני אצל נשים, וכיוצא בזאת. בזמן שהרפואה הקונבנציונלית לא בדיוק יודעת איך להתמודד עם בעיות מיניות רבות, בד בבד רפואה מינית טבעית מציעה לנו לא מעט אלטרנטיבות וטיפולים שיכולים לסייע בסיטואציות מיניות רבות. בשורות הקרובות, נרחיב על זה עוד.

בתור התחלה – עם אילו בעיות מיניות בני אדם מתמודדים כיום? האם מדובר על תופעות שכיחות?

על אף שמדובר בנושא שלא נמצא בשיח מספיק, חשוב לדעת שבסופו של דבר כיום לא מעט אנשים חווים בעיות מיניות, בעיות איתם הם מתמודדים ביום יום. לדוגמה, אין אונות אצל גברים, תופעה רפואית אשר מתארת את חוסר היכולת להגיע לזקפה שמספיקה לקיום יחסי מין, היא תופעה אשר על פי נתונים רשמיים מופיעה אצל כמחצית מהגברים שעוברים את גיל הארבעים. אם אתם רוצים לקרוא עוד על בעיות מיניות אצל בני אדם, על השכיחות של בעיות מיניות שונות, וכיוצא בזאת לחצו כאן.

אילו טיפולים קיימים במסגרת רפואה מינית טבעית?

הרפואה הטבעית היא רפואה שמאמינה כי ישר קשר ישיר בין מצבו הנפשי של בן אדם, לבין הופעה של מחלות ותסמינים רפואיים אצל אותו האדם. מיניות, זה תחום שקשור רבות לנפש של האדם, ובדיוק בגלל ז הרפואה הטבעית מציעה שורה ארוכה של טיפולים לטיפול בבעיות מיניות, לדוגמת:

  • דיקור סיני – נקודות מסוימות של דיקור בגוף תורמות לכל מיני תהליכים הקשורים למיניות שלנו, כמו המערכת ההורמונלית למשל. ידוע כי מדקרים ומדקרות המומחים ברפואה הסינית מסייעים לנשים וגברים הסובלים מבעיות פוריות למשל. נמצא קשר ישיר בין בעיות מיניות ובעיות פוריות לבין לחץ וסטרס. לכן, פעמים רבות המומחים מסייעים גם באיזון הסטרס וכך ניתן לטפל בבעיה מהמקור שלה.
  • טיפול בצמחי מרפא – קיימים סוגים מסוימים של צמחים בעלי סגולות ויתרונות רפואיים המסייעים במצבים של אין אונות, בעיות פוריות, ירידה בחשק המיני, בעיות חדירה, קשיי אורגזמה ועוד.
  • שינוי בתזונה ופעילות גופנית – פעמים רבות קיים קשר ישיר בין עלייה במשקל או משקל עודף לבעיות מיניות. לכן, במצבים כאלה מומלץ קודם כל להיכנס לשגרה של תזונה מאוזנת, להוריד במשקל הגוף בהדרגה ובבקרה תוך התייעצות עם מומחים ולא על דעת עצמנו. בדרך כלל יומלץ גם על ביצוע פעילות גופנית.

לסיכום, בעיות מיניות ובעיות פוריות הן דבר נורמלי ומוכר, לכן כדאי שלא להתבייש בכך, לגשת למומחה מתאים ולטפל בבעיה מהשורש.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות