טיפול טבעי בעין עצלה – מאיפה מתחילים?

העין עצלה זו בעצם עין שראייתה לא תקינה, בין היתר בשל התנסות שאינה תקינה בילדות. למעשה, ילדים לומדים לראות בעיקר במהלך שנות הילדות שלהם, כאשר החודשים הראשונים נחשבים לתקופה החשובה ביותר. על מנת שתהיה התפתחות תקינה של ראייה, המוח צריך לקבל תמונה ברורה מאוד שתועבר אליו משתי העיניים, כאשר במקרים בהם המוח אינו קיבל תמונה שכזו, העין שהילד לא השתמש בה לא תפתח יכולת ראייה תקינה וכתוצאה מכך, תישאר עצלה. אז איך עורכים טיפול טבעי בעין עצלה ומה עוד צריך לדעת על נושא זה? צוות המומחים שלנו החליט לרכז עבורכם את כל המידע החשוב במהלך כתבה זו.

 

השלב הראשון הוא התאמת משקפיים

בעת בה אנו מדברים על טיפול טבעי בעין עצלה, ראוי לציין כי צורת הטיפול המומלצת ביותר תהיה על ידי תיקון של הפרעת התשבורת, דבר שניתן לעשות על ידי שימוש קבוע במשקפיים, דבר שלשמו צריך לבצע קודם לכן בדיקת ראייה. במקרים מסוימים יותאמו עדשות מגע במקום משקפיים, אם כי חשוב להדגיש שילדים יתקשו להרכיב אותן. 

 

טיפול באמצעות רטיות

ניתן לערוך טיפול טבעי בעין עצלה באמצעות רטיות, כאשר המטרה העיקרית מאחורי הטיפול מסוג זה היא להכריח את המוח להשתמש בעין. למעשה, כאשר סוגרים את העין שאינה עצלה עם רטייה, לא נותרת ברירה למוח אלא להשתמש במידע החזותי שמגיע מהעין העצלה, כך שלאורך זמן המוח לומד להשתמש בה באופן הדרגתי, מה שמביא לשיפור ביכולת הראייה שלה. 

 

טיפול טבעי בעין עצלה באמצעות פדים

נוסף על רטיות, ניתן גם לבצע טיפול זה באמצעות פדים, כאשר קיימים לשם כך דים נעימים ורכים במיוחד שהותאמו עבור ילדים. על מנת להשתמש בפדים כדי לטפל בעין עצלה יש לסגור את העין הדומיננטית למספר שעות, כמובן בהתאם לחומרת המצב. מומלץ מאוד לסגור את העין גם במהלך שעות הלימודים בבית הספר, אם כי חשוב להדגיש שעליכם להיערך בהתאם לפני כן. חשוב להדגיש כי מדובר על תהליך ארוך טווח, שלוקח חודשים רבים עד להגעה של תוצאות אופטימליות. 

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות