איך מתמודדים עם עיוות בפנים? הנה הכתבה שתעשה לכם סדר

עיוות בפנים נחשב לאחד מסוגי הטיקים הנפוצים ביותר, כאשר בעצם מדובר על מצב בו יש תנועה בלתי רצונית שאינה נשלטת על אחד מחלקי הפנים. עיוותים אלו פוגעים מאוד באורח החיים ובדימוי העצמי של אלו החווים אותם שכן, הם מפריעים לביצוע של הרבה מאוד פעולות כחלק משגרת היום-יום ועלולים גם להסב מבוכה רבה. אז איך מתמודדים עם עיוות בפנים ומה עוד צריך לדעת על נושא זה? ובכן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שצריך לדעת על עיוות בפנים וכל היוצא בכך.

 

התמודדות עם עיוות בפנים

התמודדות עם טיקים כדוגמת עיוות בפנים היא אינה עניין של מ ה בכך, בייחוד כאשר מדובר על עוויתות אצל ילדים. הורים שילדיהם סובלים מתסמינים אלו אמורים לנהל את המצב ברגישות המרבית, תוך כדי הנחת יסוד כי פעולות מסוימות עלולות להשפיע לרעה על הילד ועל הדימוי העצמי אפילו שנים קדימה, זאת בעוד כי תגובה שאינה נכונה עלולה אף להחריף את הטיקים או העוויתות. לדוגמא, במקרים בהם הורה נוזף או גוער בילד בעקבות אותם טיקים – הרי שסביר להניח כי הטיקים יחמירו, כאשר חשוב להוסיף כי מדובר על פעולה חסרת כל תועלת מאחר וכאמור, זוהי תופעה שאינה רצונית בבסיסה. 

 

אז מה הצעד הנכון להתמודד?

מנקודת המבט של ההורים, הצעד המתבקש יהיה קודם כל לעקוב אחר התפתחותם של העוויתות והטיקים. למעשה, ילדים מסוימים יחוו את התסמינים האלו בגיל מוקדם, כאשר הם עשויים להתמתן לאורך הזמן. במקרים אחרים, אותם טיקים יתרחשו מפעם לפעם, אם כי לא ברמה שתשבש את שגרת החיים של הילד באופן משמעותי. אמנם, חשוב לציין כי בין כל סוגי הטיקים השונים, עוויתות בפנים נחשבות לתופעה קשה מאוד להסתרה, כך שחשוב מאוד לנסות לטפל בבעיה עם מומחים מובילים בתחום בהקדם האפשרי בתור הורים. במידה ותרצו לקרוא עוד תוכן איכותי על טיקים, עוויתות בפנים בקרב ילדים וכל מה שביניהם – אתם מוזמנים לבקר באתר tics.co.il

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות