רגישות יתר – מהי והאם אפשר לשנות את זה?

אנחנו מגיעים לעולם הזה עם אוסף של תכונות. את חלקן אנחנו מקבלים מההורים שלנו בירושה, מה שנקרא העברה גנטית, את חלקן אנחנו מאמצים לעצמנו מכורח נסיבות החיים ואת חלקן אנחנו מפתחים עם הזמן. אחת התכונות הללו נקראות רגישות יתר. בשונה מתכונות אחרות, ברוב המקרים שמדובר ברמת רגישות גבוהה, זוהי תכונה שהיא מולדת. אדם מאוד רגיש הוא אדם שלרוב יהיה לחוץ יותר מאחרים, יהיה לו עושר ברמה הפנימית, הוא יהיה עדין מאוד ויחד עם זאת תהיה לו את היכולת לשים לב לכל מיני שינויים, הרבה יותר בהשוואה לאחרים.

 

מה מאפיין אנשים עם רגישות יתר ומה ניתן לעשות בקשר לזה?

אנשים עם רמת רגישות גבוהה יעדיפו קודם כל להסתכל, להקשיב על הסביבה שלהם, הרבה לפני שהם יפעלו כך או אחרת. הם יהיו ברמת מודעות חברתית מאוד גבוהה ויגיבו בעוצמתיות לכל מיני סיטואציות. הם גם יבהלו בקלות, יתלוננו על רעשים, יהיו רגישים לכאב ויראו בטבע כמשהו עוצמתי ומרגיע. אז למה בכלל צריך לטפל או לשנות את זה? ובכן, לשנות את זה לא ממש אפשר, כי אדם שהוא רגיש מאוד מבפנים, הוא פשוט כזה. מה שכן אפשר לעשות זה לאזן את זה בכל מיני דרכים וטיפולים כמו למשל טיפול באמצעות פרחי באך, טיפול איזוני באמצעות דיקור, טיפול באמנות או באמצעות בעלי חיים.

 

חשוב לזכור כי ילדים, בני נוער ומבוגרים רגישים מאוד הם אנשים מיוחדים מאוד, הם אלה שדופים את העולם שלנו קדימה וברגע שאדם רגיש מבין את הכוחות שלו, הוא יכול לממש את עצמו ולהביא את עצמו למקומות מדהימים ובלתי רגילים.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות