גמילה מתרופות – מהי הדרך הטובה ביותר לבצע אותה?

 כשהמילה גמילה נשמעת באוזניהם של אנשים, לרוב מה שאנחנו חושבים עליו הוא גמילה מדברים כמו – סמים, אלכוהול, הימורים, וכיוצא בזאת. אולם, ישנה התמכרות אחת, פופולארית לא פחות משלל ההתמכרויות האחרות אשר צוינו לעיל, התמכרות שפוגשת אנשים רבים מאוד לאורך חייהם. התמכרות לתרופות, הפכה להיות המחלה של העולם המערבי, וכיום, המחקרים מדברים על מספרי עתק של אנשים שמתמכרים לתרופות שונות, לרוב משככי כאבים, ומפתחים תלות רגשית ופיזית לחומרים ולתרופות אלה. בשורות הקרובות, נביא לידכם מידע נוסף על גמילה מתרופות, ועל מה היא הדרך הטובה ביותר לבצע גמילה מתרופות.

איך משככי כאבים הפכו להיות המכה של העידן הנוכחי?

התמכרות למשככי כאבים היא אולי לא מוכרת מספיק, ואולי לא מדברים, ולא מחנכים עליה מספיק, אבל העובדות מראות שהתמכרות למשככי כאבים היא דבר אמיתי, ולמעשה, לא מעט אנשים מתמודדים איתה באופן יום יומי. משככי כאבים, הם תרופות לכל דבר, אשר ניתנים לרוב על ידי רופאים, או על ידי פסיכיאטרים במרשם. לרוב, משככי כאבים שונים נותנים למטרות רבות ומגוונות, זאת לדוגמת – התמודדות עם חרדות, התמודדות עם לחצים, ולעתים גם מדובר על תרופה אשר ניתנת להתמודדות עם שיעולים קיצוניים. משככי כאבים נחשבים לממכרים ביותר, ואצל אנשים רבים שהחלו להשתמש בהם למטרות בריאותיות בלבד, התפתחה התמכרות חזקה למשככי הכאבים לאורך הזמן.

מי בדרך כלל מתמכר לתרופות?

ובכן, קשה מאוד לענות על השאלה הזו, משום אין בדרך כלל. זה מאוד שונה ומשתנה בין אנשים ובין מקרים. יחד עם זאת, יש כמה מקרים שעלולים לעלות את הסיכון להתמכר לתרופות. למשל, חיילים, קצינים ואנשי קבע המשרתים בצבא וחווים כל מיני התקלויות, טראומה ואפילו תאונות יכולים בשלב מסוים להתמכר לתרופות ומשככי כאבים או לתרופות נגד חרדות ודיכאון. בנוסף, אנשים שעוברים תאונות דרכים הרבה פעמים מתמכרים לתרופות לאחר התאונה, בשל ניתוחים, כאבים ותהליכי שיקום. גם אנשים הסובלים ממחלה כרונית עלולים להתמכר לתרופות לתקופה ממושכת.

מה היא הדרך הטובה ביותר לבצע גמילה מתרופות?

שאלה זו היא שאלה שמעניינת אנשים רבים, בעיקר כאשר מדובר על קרובים לאנשים שמכורים למשככי כאבים, או על מכורים בעצמם. למעשה, אין תשובה חד משמעית לשאלה זו, שכן אופי הטיפול ואופי הגמילה המטיבים ביותר, הם כאלה שמותאמים בצורה אישית לכל אדם.

לסיכום, התמכרות לתרופות הוא מצב מאוד שכיח ויש לא מעט אנשים שלוקחים תרופות על בסיס קבוע ואפילו לא יודעים שהם מכורים. אם אתם מכירים אדם כזה, או מרגישים בעצמכם שהתרופות גרמו לכם לתלות, יכול מאוד שאתם מתאימים לתכנית שלנו. תוכלו לקבל מידע נוסף על הנושא ולהבין איך זה עובד. מדובר בשיטה יעילה, מקצועית שפשוט עובדת.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות