בקרת מבנה

בקרת מבנה, כמו כל סוג אחר של בקרה היא בעצם תהליך שבו נבדקים כל מיני פרמטרים או נתונים שקשורים במבנה על מנת להציג בפני גורמי מקצוע ומקבלי החלטות. יתכן ומדובר בביקורת תקופתית שנדרשת על פי החוק במדינה ויתכן שיש חשש לתקלות או פגמים וכדי להפריך או לאשר את התחושות תבוצע ביקורת מקיפה, יסודית ומקצועית. בתחומי הבניין וההנדסה חייבים לבצע ביקורות מדי פעם על מנת לוודא שהמבנה בטוחים לשימוש ולשהייה וכדי לדעת ללא כל צל של ספק שלא נשקפת סכנה לשום אדם ששוהה במבנה. את הבקרה הזאת אפשר לבצע במבני ציבור, מבנים מסחריים או עסקיים וגם בבנייני מגורים. מה שהכי חשוב זה לוודא שהביקורת תבוצע על ידי אנשי מקצוע שיש להם את הידע והניסיון הנדרשים.

 

מערכות ממוחשבות בתחום

כיום יש אפשרות טובה ויעילה של התקנת מערכות דיגיטליות וממוחשבות של בקרת מבנה והן נותנות חיווי בכל מצב שבו נראה שיש בעיה, תקלה או מתריעות לפני שקורית כל בעיה. באמצעות מערכת זו אפשר לשלוט על המערכות הממוחשבות של המבנה עצמו ועל כל מערכת חשמלית או דיגיטלית. כך אפשר לשלוט למשל במעליות של הבניין או ברשת החשמל של הדיירים. בנוסף יש אפשרות לעקוב אחר כל המתרחש במערכות הביוב, כיבוי האש וגילוי העשן, מערכת המצלמות במעגל סגור ושטחי החניונים. באתר האינטרנט של חברת alcon.co.il למשל אפשר להתרשם ממגוון הצעות הנדסיות שמיועדות למבנים או בניינים ולבחור לחברה שנחשבת למובילה בתחום. אין ספק שכל מי שמנהל בניין גדול שיש בו פעילות ותנועה מסיביות חייב לדעת שיש לו איך לדעת על כל דבר שקורה. 

 

החדשנות המשמעותית של מערכות בקרת מבנה

כאשר המערכת של בקרת המבנה מותאמת לכל בניין ולכל מבנה באופן אישי תהיינה בה תתי מערכות ספציפיות על פי הצרכים בבניין. כל תתי המערכות האלה, שכל אחת מהן מחווה אינדיקציות בנוגע לנושא אחר במבנה מחוברת לחדר בקרה אחד ראשי ומרכזי ששולט על כולן. חדר בקרה זה יהיה מאויש מסביב לשעון וללא הפסקה בלילות ובסופי השבוע ותמיד יהיה מי שיוודא שכל המערכות פועלות כמו שצריך, שאין שום פגם או תקלה ושאפשר לעשות שימוש בבניין ללא כל חשש או סכנה. חשוב מאד לקבל את כל המידע הדרוש מחברות הנדסה ובניין שעוסקות בבקרת מבנה וכך להתאים את דרך הבקרה באופן אישי ופרטני לכל בניין.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות