ציורים ישנים

חפצי אומנות מהווים חלק בלתי נפרד בחיי היומיום של כל תרבות וכל חברה מתוקנת. כל פריט אומנותי מותיר חותם עמוק ומשמעותי בקרב מי שחובב את תחום העיסוק שלו ויש לא מעט פריטי אספנות שיש להם ערך גבוה. הערך יכול להיות כספי, רגשי, אומנותי או תקופתי. מי שיש לו בבית ציור ישן צריך לקבל חוות דעת מקצועית ממי שיש לו ידע וניסיון בתחום של פריטי אספנות על מנת להבין במה מדובר וכדי לקבל החלטה איך יהיה הכי נכון ומתאים לפעול. יש מי שימכור את הציור לאספני עתיקות לכל המרבה במחיר ויש מי שלא יהיה אכפת לו מה המחיר שהוא יכול להרוויח מהמכירה, כי הוא ירגיש שהציור גורם לו להתרגשות ולערך סנטימנטלי שאי אפשר להעריך בסכומי כסף.

 

מה התהליך של קבלת מושג אודות הערך של ציורים ישנים?

מי שמגיע לידיו ציור ישן ואין לו את הידע או הכלים הנדרשים לשם ביצוע הערכת השווי של הציור צריך לפנות אל סוחר עתיקות או כל מי שיש לו ידע נרחב ועמוק באספנות ובמגוון רחב של פריטי אספנות מכל הסוגים. ראשית תתבצע בדיקה על מנת לוודא שמדובר בציור אמיתי ומקורי והשלב הבא יהיה מתן הערכת שווי. לאחר שבעליו של הציור יודע כמה הציור שלו שווה – הוא יכול לקבל החלטה מה הוא רוצה לעשות. האם הוא מוכר את הציור או שהוא משאיר אותו ברשותו. כל אדם מתייחס אחרת לציורים או פריטי אספנות אחרים שעוברים אליו בירושה או שהוא מגלה בבית של קרוב משפחה שהלך לעולמו וחשוב לדעת מה עושים ואל מי פונים על מנת לקבל כל סוג של החלטה בעניין.

 

החשיבות של פנייה אל אנשי מקצוע מוסמכים בלבד

ככל ומדובר בציורים או חפצים עתיקים חשוב מאד לוודא שפונים אל אנשי מקצוע שיש להם את הידע הנדרש והניסיון המתאים כדי להציע חוות דעת מקצועית המבוססת על שנים רבות של עיסוק בתחום המרתק. רק אחרי שמקבלים את חוות הדעת אפשר להבין מה לעשות ואיך יהיה הכי כדאי להתנהג. עבור כל אדם שיש ברשותו ציורים עתיקים תהיה דרך אחרת שעבורו היא הנכונה ואין אף פעם תשובה אחת וחד משמעית. כל מקרה צריך להיבחן לגופו ולכל ציור יהיה את הסיפור שלו מאחורי הקלעים. בזכות קבלת ייעוץ מקצועי הציור יקבל את היחס שהכי מגיע לו.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות