כאב שיניים לא מוסבר – מה גורם לו וכיצד תוכלו לטפל?

כאב שיניים לא מוסבר הוא בהחלט תופעה לא נעימה, והוא עשוי להפתיע לעיתים ולפגוע באופן משמעותי באורח החיים ולגרום לחוסר נוחות לכל אלו שסובלים ממנו. ובכן, אל דאגה. בדיוק לשם כך, החלטנו במהלך הכתבה הבאה להסביר לכם כל מה שחשוב לדעת על מקרים שונים של כאב שיניים לא מוסבר – החל מדרכי הטיפול היעילות ביותר, ועד לגורמים שונים שיכולים לגרום לאותו כאב שיניים מדובר. 

 

גורמים שונים של כאב שיניים לא מוסבר

כאמור, אין ספק שמדובר במצב לא נעים בכלל. אמנם, לפני שאתם מחפשים אחר רופא מומלץ שיוכל לסייע לכם כמו למשל ד"ר זליג רופא שיניים, חשוב להכיר מספר גורמים אפשריים שיכולים להיות המקור של הבעיה שלכם:

  • עששת – עששת אינה רק מחלת השיניים הנפוצה ביותר, אלא גם ניתן להגיד כי מדובר על אחד הגורמים השכיחים ביותר כאשר מדובר על כאבי שיניים, כך שבהרבה מאוד מקרים כאב שיניים לא מוסבר יכול להיות תוצאה ישירה של מחלת העששת. מחלה זו בעצם מתארת מצב בו חיידקים שונים בפה מייצרים חומצה שפוגעת בציפוי השן, מה שמוביל לרגישות מאוד משמעותית בשיניים, חורים וכמובן כאבים.
  • מחלת חניכיים – גם מחלות חניכיים למיניהן כמו דלקת חניכיים עלולות לגרום לכאבים מאוד חזקים בשיניים, כך שניתן להגיד כי מדובר על אחד הגורמים הנפוצים ביותר של כאב שיניים לא מוסבר. למעשה, הזיהום והדלקת בחניכיים עלולים להתפשט לכל עבר עד לשיניים מסביב, מה שגורם לכאבים מאוד חזקים ותחושת אי נוחות כללית. 
  • טראומה של השן – במידה ואדם חווה פציעה, שבר או אפילו טראומה בשן בהחלט ייתכן שהדבר מביא למצב של כאב שיניים לא מוסבר. לדוגמא, שן סדוקה עלולה להיות רגישה ללחץ הנגרם מנשיכה או לשינויי טמפרטורה – מה שיבוא לידי ביטוי בכאבים.
  • מורסה – מורסה בשיניים, הידועה גם בתור "מורסה דנטלית" היא בעצם מעין כיס מוגלה שנוצר בעקבות זיהום חיידקי מסוים. מצב זה מביא לכאבים חמורים ונפיחות. חשוב מאוד להדגיש כי מדובר על מצב שדורש טיפול שיניים מיידי, וזאת על מנת שתוכלו למנוע מוקדם ככל הניתן סיבוכים נוספים.

 

איך מטפלים?

חשוב מאוד לציין כי הטיפול בכאבים בלתי מוסברים מתחיל משלב האבחון. על כן, במידה וחוויתם כאב שיניים מתמשך ללא כל סיבה נראית לעין, עליכם לגשת בהקדם האפשרי אל רופא השיניים שלכם על מנת שזה יבצע עבורכם בדיקה מקצועית ומקיפה, במסגרתה הוא יבחן את השיניים שלכם ויבצע את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לספק לכם אבחנה מדויקת. לאחר מכן, רופא השיניים יתאים לכם טיפול ייעודי בהתאם למצב הספציפי שלכם ובהתאם לממצאים הרפואיים. 

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות