ביטחון כלכלי

התקופה הנוכחית מתאפיינת ביוקר מחייה גבוה, כזה שלעיתים גורם להרבה בעיות כלכליות לאנשים רבים. כל אדם רוצה לעבוד ולדעת שהוא מצליח לפרנס את עצמו היטב ושהשכר שהוא מקבל במקום העבודה שלו מספיק לו כדי לחיות בצורה מכבדת ומכובדת. המושג ביטחון כלכלי הפך למושג שגור בשפה וכל אדם בודק לעומק ולוקח בחשבון מגוון רחב של שיקולים לפני שיחליט על הוצאת כספים זו או אחרת. המשמעות של הביטחון הכלכלי היא לדעת שמצב חשבון הבנק לא רע ושיש עתודות כספיות לכל מקרה שלא יבוא. היעדר הביטחון הכלכלי עלול לגרום למתח רב, ללחץ נפשי ולדאגות של ממש ולכן חשוב וכדאי להימנע ממצבים אלה ככל האפשר. במידת הצורך אפשר וכדאי להיעזר באנשי מקצוע מעולם הכספים והכלכלה שיכולים לסייע ולכוון את הלקוח לכל פרויקט או משימה על פי היכולות הכלכליות שלו.

 

דוגמאות לאנשי מקצוע שכדאי להיעזר בהם

כאמור, יש מגוון רחב של אנשי מקצוע שיכולים לסייע בהשגת הביטחון הכלכלי. יש יועצים בתחום של כלכלת המשפחה שיכולים להסביר איך לבנות תקציב חודשי או שבועי על פי ההכנסות של המבוגרים שמנהלים את המשפחה, איך להתנהל על בסיס יומיומי ועל אולי כדאי לוותר למשך תקופה מסוימת. דוגמה נוספת היא יועץ משכנתא שילווה תהליך של קבלת הצעות מבנקים או גופים שונים שנותנים משכנתאות על מנת למצוא את התמהיל שיהיה הכי מתאים ללקוח שאותו הוא מלווה. לאנשי מקצוע אלה יש את היתרון שהם בעצם ילוו כל לקוח על בסיס אישי, כלומר ייקחו בחשבון את הנתונים האישיים והמצב הכלכלי של כל לקוח שפונה אליהם ועל בסיס מידע ונתונים אישיים אלה הם יבנו אסטרטגיית פעולה שתהיה נכונה ומתאימה אך ורק ללקוח הזה. כשם שלכל אדם יש את גובה השכר שלו ואת ההתחייבויות הכספיות שלו – כך הוא צריך לקבל ליווי והמלצות אישיות שתהיינה מתאימות אך ורק לו.

 

התרומה הגדולה של יועץ משכנתאות לתהליך של הלקוח

לקיחת משכנתא היא ההתחייבות הכספית הגבוהה ביותר שאדם יכול לקחת על עצמו. יש הרבה דברים שצריך לבדוק או לוודא לפני שנכנסים לתהליך הזה ולקוח שלא מגיע מעולם הפיננסים והכספים לא יכול לעשות את זה לבד. הוא לא יבין את כל המושגים, המספרים והערכים שיופיעו בהצעות שהוא יקבל והוא לא יהיה בעל הידע להבין האם ההצעות הוגנות וסבירות או שמא יש ניסיון לניצול חוסר הידע שלו בתחום זה. יועץ המשכנתאות שילווה אותו ימנע את כל זה. יבין היטב מה עומד מאחורי כל מספר או אחוז, יידע אם ההצעה הוגנת ורלוונטית או שלא ויידע להתמקח עם הבנקים בשם הלקוח שלו. המשכנתא שתיבחר לבסוף תהיה זו שמתאימה ללקוח, לגובה ההכנסות שלו, לגיל שלו ולמשפחה האישית שלו, מה שיבטיח לו ביטחון כלכלי לאורך זמן.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות