הכנת הילדים למעבר דירה – כך תעשו את זה נכון

החלטתם שאתם משנים את סביבת המגורים הנוכחית שלכם ועוברים לבית חדש? ובכן, הרשו לנו להתחיל באיחולי מזל טוב! כעת, הגיע הזמן לדבר על הפיל שבחדר שכן, מעבר לעובדה כי מדובר על תהליך מורכב ומלחיץ, הרי שכאשר הדבר מתבצע עם ילדים הוא עשוי להפוך למורכב ומלחיץ אפילו יותר שכן, את הילדים אי אפשר להשאיר לדיירים החדשים. עם זאת, ראוי לציין כי למרות העובדה כי תקופת המעברים יכולה להפוך ללחוצה ומורטת עצבים, זה לא בהכרח חייב להיות כך. על כן, במטרה לוודא כי אתם אכן ניחנים בפני תהליך מעבר מוצלח עם הילדים, החלטנו לעשות לכם סדר ולרכז עבורכם למאמר הבא את כל הטיפים החשובים שכדאי ליישם במסגרת הכנת הילדים למעבר דירה:

  • הסבר מקדים – מומלץ לארגן ישיבה משפחתית באווירה כיפית ורגועה, בה תוכלו להסביר לילדים שלכם באמצעות קווים מנחים את תוכנית ההכנה לאריזה, למעבר לדירה החדשה ולפריקת התכולה. כמו כן, מוטב לשים לב כי ההסבר מתבצע בהתאם לגיל ולהבנה של הילדים. בנוסף, נסו לשתף אותם ברגשות שלכם בעקבות המעבר ועודד אותם לחלוק את הרגשות שלהם, ערכו תיאום ציפיות והכי חשוב, השתדלו לשמור על אופטימיות וריגוש לקראת המעבר לדירה החדשה, במטרה לוודא כי גם הילדים שלכם חווים את המעבר בתור חוויה מפתחת וחיובית, במקום מותחת ומלחיצה. 
  • היכרות עם הבית החדש – במידה ועומדת בפניכם האפשרות, קחו את הילדים לראות את הבית החדש שלהם. במידה ואין לכם את היכולת, הציגו בפניהם תמונות של המקום החדש, ובקשו לשמוע את דעתם לגביו. 
  • היכרות עם סביבת המגורים החדשה – במידה ואתם עוברים לעיר אחרת, או לחילופין למיקום מרוחק מהבית הישן שלכם, הרי שהדבר ייאלץ את הילדים שלכם לעבור למסגרת חינוכית חדשה ולכן, ההכנה המוקדמת חשובה ביותר, והרי שהיא צריכה להתבצע ברגישות יתרה. במצבים שכאלה, מומלץ לקחת את הילדים לביקור בסביבת המגורים החדשה, העניקו להם את האפשרות להכיר את השכונה, את מרכזי המסחר, את הפארקים בקרבת מקום וכיוצא בכך. 
  • אריזה משותפת – במידה והחלטתם לארוז בכוחות עצמכם את תכולת הדירה, ולא להיעזר בשירותיה של חברת הובלות, אל תהססו לבקש עזרה מהילדים שלכם, הדגישו כי כל סיוע מתקבל בברכה וכי לכל ילד יש חלק משמעותי וחשוב בתהליך המעבר. זאת בעוד כי כל ילד יכול לבחור לעצמו תפקיד מיוחד בתהליך המעבר, בהתאם לגיל וליכולת, מה שיכול להפוך את התהליך לחוויתי אפילו יותר ויעזור מאוד בהכנת הילדים למעבר דירה. 

 

עדיין לא התחלתם את שלב האריזה? יום המעבר מתקרב ואין לכם אפילו קרטונים לאחסן בהם את תכולת הדירה הנוכחית שלכם, ואתם מרגישים שאתם הולכים לאיבוד בכל יום שעובר? אם כך, הגיע הזמן להכיר את – קרטונים למעבר דירה GetPacking.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות