כל מה שצריך לדעת לפני קניית מטבח חדש

במידה ואתם אוהבים לבשל ומבלים לא מעט זמן בחלל המטבח שלכם, ככל הנראה כי חשוב לכם שיהיה מדובר על חלל נוח, אסתטי ופונקציונאלי. כפי שאתם בוודאי כבר יודעים, קניית מטבח חדש היא חוויה מרגשת, אך מלחיצה לא פחות. על כן, בין אם אתם מעוניינים ברכישת מטבח בעיצוב יוקרתי ובין אם אתם מחפשים אחר מטבח כפרי שיתאים לקו העיצובי המנחה בחלל הבית שלכם, הרי שמוטב שתכירו מקרוב מספר פרמטרים חשובים שיהיה עליכם לקחת בחשבון טרם הגעתכם אל מעמד הבחירה. אז מאיפה מתחילים? הנה כל מה שצריך לדעת לפני קניית מטבח חדש:

  • אבחנו את הצרכים האישיים שלכם – לפני שאתם צוללים אל תוך התהליך, מוטב שתפנו מספר רגעים בשביל להתבונן במטבח הנוכחי שלכם במטרה להבין מה אתם אוהבים ומה פחות. לאחר מכן, ערכו רשימה שכוללת בתוכה את כל סדרי העדיפויות שלכם, תוך כדי התייחסות לגורמים שונים כמו שטח הדלפק, כמות האחסון, מכשירי חשמל מועדפים וכיוצא בכך. בנוסף, מומלץ לקחת בחשבון את סוגי הבישולים בהם אתם עוסקים לעיתים תכופות, תדירות השימוש במטבח וכמות האנשים שאתם מבשלים עבורם מיום ליום.
  • הגדירו תקציב מראש – כפי שאתם בוודאי כבר יודעים, רכישת מטבח חדשה היא הוצאה כספית לא קטנה ולכן, מומלץ להגדיר תקציב מבעוד מועד. כמו כן, עליכם לקחת בחשבון את העובדה כי עלות השיפוץ עשויה להשתנות במידה רבה, בהתאם למספר פרמטרים שונים, בין אם מדובר על חומרי גלם, מכשירי חשמל בהם בחרתם וכן הלאה. במילים אחרות – החליטו מראש כמה אתם מוכנים להשקיע והגדירו תקציב בהתאם להיבטים השונים של הפרויקט. זכרו כי תמיד מוטב להשאיר סכום בצד עבור הוצאות בלתי צפויות.
  • חשבנו על מיקום האביזרים בחלל – מיקומם של האביזרים השונים בחלל יכול לשפר בצורה משמעותית את רמת הפונקציונליות וכן גם את המראה הכללי של המטבח. זאת בעוד כי פריסות המטבח הפופולריות ביותר כיום כוללות עיצוב בצורת ר', צורת ח' וכיוצא בכך. בנוסף, מומלץ לקחת בחשבון את השטח הפנוי בחלל ולא פחות חשוב – את הצרכים השונים של בני הבית שכן, כך תוכלו לבחור בפריסה המתאימה ביותר. 
  • בחרו בחומרים איכותיים וקלים לניקוי – חלל המטבח הוא חלל בו יש פעילות קבועה, בעוד כי עלולים להישפך בו חומרים כאלו ואחרים שעשויים לגרום לכתמים ולעיתים אף לבלאי. משכך, מומלץ לבחור בחומרי גלם איכותיים וקלים לניקוי עבור משטחי העבודה, הריצוף וכן גם עבור ארונות האחסון שלכם. עבור משטחי העבודה, מומלץ לבחור בחומרי גלם כמו נירוסטה, גרניט או קוורץ. באשר לריצוף, ההמלצה שלנו תהיה לבחור בחומרים כמו אריחי קרמיקה, למינציה או לחילופין עץ קשה שכן, מדובר על חומרי גלם שמסוגלים לעמוד בפני פעילויות רבות ובפני כתמים כאלו ואחרים. 

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות