שילוב אוכל בריא

העידן הנוכחי הוא עידן של אוכל מתועש, עתיר תבלינים ומחזקי טעם, כמו גם כזה שיש בו הרבה פחמימות ריקות וחומרי גלם שלא נחשבים למאד איכותיים. יש לכך השלכות מרחיקות לכת על המצב הבריאותי של כלל האוכלוסייה וחשוב מאד לדעת איך יהיה הכי נכון להתמודד עם הנושא הזה. כיום יש מודעות הולכת וגוברת לנושא של שילוב אוכל בריא בכל תפריט ועבור כל אדם בכל גיל. יש לא מעט אפשרויות של אוכל בריא בכל סוג של תזונה ובכל קטגוריה של ארוחה ותמיד כדאי להעדיף את האפשרויות הבריאות על פני אלה שנחשבות לפחות בריאות. כיום הגישה דווקא הפוכה – עדיף לשלב מדי פעם אוכל שנחשב לפחות בריא כל עוד הרוב הגדול של מה שאוכלים הוא בריא, טרי וכזה שיש לו ערכים תזונתיים טובים וחיוביים.

 

שילוב אוכל בריא – איך זה מתבצע באופן מעשי?

על מנת לאכול או לשלב אוכל בריא בתפריט היומי צריך קודם כל שיהיה אוכל בריא בהישג יד, אם זה בבית ואם זה במקום העבודה. הזמנת פירות וירקות מהחקלאי זו האפשרות הטובה ביותר לכך שיהיו פירות וירקות בבית על בסיס קבוע ושוטף. כך לא צריך להתפשר על איכות או על טריות והפירות לא מבזבזים זמן אצל מתווכים כמו השוק או מחלקת הפירות והירקות בסופרמרקט. הם מגיעים אל הלקוח ישר מהשדה והם במצב הכי טוב שלהם – הטעם הכי טוב, הנגיסות והפריכות המעולות, הבשלות בשיאה ואי אפשר להשיג אותם באיכות גבוהה יותר מזו שהם נמצאים בה בדיוק בזמן שבו הם מגיעים אל הלקוח הישר מהשדה או הערוגה. כאשר הפירות והירקות מונחים בבית במקום שקל פשוט לגשת ולקחת מהם – הרי שכל אחד מבני המשפחה יעשה את זה מדי פעם וכך הגוף שלו ירוויח את הוויטמינים והמינרלים שהפירות והירקות הטריים מספקים לו.

 

החשיבות של אוכל בריא כחלק מהתפריט היומיומי

לאוכל הטרי והבריא יש הרבה מאד יתרונות וכל אדם חייב את היתרונות האלה בתפריט היומי שלו על מנת שהגוף שלו יהיה בריא ויתפקד כמו שצריך. כאשר מדובר בילדים או פעוטות הרי שלאוכל הבריא יש חשיבות מבחינת ההתפתחות התקינה של הגוף והאפשרות של ביצוע פעולות כמו שצריך וכמו שמצופה. כיום קל מאד לשלב אוכל בריא בכל יום, בין אם רושמים ומתארגנים ובין אם מתנהגים בספונטניות ופשוט לוקחים פרי או ירק טריים שמונחים במקרר או במטבח ואוכלים במהלך היום. אין ספק זו האפשרות הטובה והקלה ומומלץ לבחור בה, שכן כך כל בני המשפחה פשוט יאכלו טרי ובריא וגם מצב הרוח שלהם יהיה גבוה, כמו גם ההרגשה הכללית שתהיה טובה. זה המפתח האמיתי לאיכות חיים גבוהה ולתחושה מצוינת לאורך זמן.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות