אקזמה בידיים

מחלות עור הינן מחלות נפוצות שגורמות לתופעות שונות ולא נעימות בעור. אחת התופעות המוכרות הינה אקזמה בידיים. מהי אקזמה? מה גורם להיווצרותה? מי סובל ממנה? ומה ניתן לעשות כדי להפחית את הסימפטומים ולרפא את כפות הידיים? אילו תרופות עשויות להועיל ואל מי ניתן לפנות כדי לטפל בתופעה? אם אתם סובלים מהתופעה חשוב מאוד לדעת כמה שיותר, כי ידע הוא כוח והוא מאפשר לנו להתמודד ביתר קלות עם תופעות שונות, לחפש מענים ולשפר את הסימפטומים ככל שניתן, עד לריפוי מלא.

אקזמה בידיים: תסמינים

תופעת האקזמה בכפות הידיים מתבטאת בתסמינים שונים. אדמומיות, כאבים, התייבשות העור, סדקים, תחושת גרד וכן פריחה שגורמת לתחושה של עקצוצים. התסמינים עשויים להתבטא ברמות חומרה שונות אצל אנשים שונים, כמו כן חומרת התסמינים תפחת ותעלה בהתאם לגורמים שונים כמו טיפול וטיפוח העור, חשיפה לחומרים שונים, מזג אוויר, מצב נפשי ועוד.

שכיחות התופעה וגורמים

אקזמה בידיים הינה תופעה שכיחה למדי, ולמעלה מעשרה אחוזים מקרב האוכלוסייה מתמודדים עם התופעה. יש כאלו שהאקזמה מופיעה אצלם על גב כף היד, ואצל אחרים האקזמה מתפרצת דווקא בתוך כף היד. הגורם לתופעה הם חשיפה לחומרים מגרים או לחומרים אלרגניים. כלומר, אם יש לאדם רגישות לחומר מסוים החשיפה אליו עלולה לפתח אצלו אקזמה. לרוב מדובר על אלרגיה תורשתית. האלרגיה גורמת לדלקות עור באזורים שונים בגוף, כאשר היא מתרכזת על הידיים היא תוגדר כאקזמה בידיים.

כיצד מטפלים בתופעה?

השלב הראשון והחשוב הוא לפנות לבירור רפואי לגבי תופעת העור ממנה אתם סובלים. זאת כדי לקבוע האם מדובר באקזמה או בתופעת עור אחרת. במידה והרופא אבחן אקזמה בידיים הטיפול המומלץ יכלול משחה נוגדת דלקת שמכילה קורטיזון. בהמשך, לאחר שהעור יתרפא והתסמינים יפחתו יהיה על המטופל להשתמש בקרם לחות ייעודי, כדי לשמן את העור ולשמור עליו מוזן ובריא לאורך זמן.

הנחיות רפואיות נוספות

חשוב לציין כי אקזמה בידיים איננה מחלה מדבקת והיא לא עוברת במגע. אם כי מגע העור אינו נעים ואנשים יחושו חוסר נוחות במגע עם כף היד שלכם. יש לציין כי כאשר העור פצוע וחשוף הדבר עלול לגרום זיהומים שונים. לכן חשוב מאוד לשמור על היגיינה ולהימנע ממגע עם חומרים מסוגים שונים. שימוש בכפפות עבור מי שמתמודד עם אקזמה בכפות הידיים הוא חשוב מאוד, כדי להפחית חשיפה לחומרים חריפים וכדי למנוע זיהומים.

שיטות טיפוליות להשגת תוצאות

מחלות עור עלולות להתמשך ולא להגיב כמצופה מהן בטיפול תרופתי. זה הסיבה בגינה לא מעט מתמודדים מחפשים פתרונות טבעיים לטיפול חילופי או מענה נוסף לשיפור המצב. atopic-d.org הינה עמותה שפועלת בתחום מחלת אסתמה של העור, והיא מציעה מענה ומידע מקיף עבור מתמודדים שמחפשים את המזור לאקזמה שמטרידה אותם.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות