גמילה מסמים

התמכרות לחומרים מזיקים ולסמים היא תופעה רווחת ונפוצה מאוד, למרבה הצער. בעוד שהרשויות נלחמות במידת היכולת שלהם מול פורעי החוק לעניין סחר בסמים ובחומרים אסורים, חשוב כי נגיע להבנה כי אדם שהתמכר לסמים נמצא במבוי סתום מבלי יכולת להושיע את עצמו. הוא נקלע למצב בו הגוף שלו חזק ממנו, הוא מובל על ידי כמיהה חזקה מאוד שאינה נותנת לו מנוח, עד שהוא מכניס לגופו שוב את החומר אליו התרגל. ניתן לומר שבחוויה שלו החומר מביא לגוף רפואה ושלווה. כל עוד הוא לא מקבל את הסם – הוא חסר רוגע וחווה תחושות קשות ולא נעימות.

גמילה מסמים – כיצד זה אפשרי?

אמנם האדם שהתמכר לסמים איבד שליטה והוא כמעט ואינו מסוגל לעצור את עצמו מול החומרים המושכים הללו. הגוף שלו חסר מנוחה ומושך אותו ככל שאפשר לקבל את החומרים הללו. אך בפועל אכן אפשרי לעבור תהליך של גמילה. התהליך עשוי להיות מאתגר, תובעני וקשוח. אבל זה בהחלט אפשרי. אך תנאי הסף הוא נחישות מוחלטת של האדם. הוא חייב להיות נחוש בדעתו והחלטי לגבי הגמילה. רק כך יש לו סיכוי להיכנס לתהליך אפקטיבי של גמילה שתחזיק מעמד לאורך זמן.

ליווי מקצועי בתהליך גמילה מסמים

כדי שתהליך גמילה מסמים יתבצע באופן הנכון, חשוב מאוד לקבל עזרה מקצועית של מומחים בנושאי גמילה. יש כיום ידע מקצועי רב, כלים מתקדמים וכן ניסיון בנושא גמילה מסמים. כך שאם אתם אכן נחושים בדעתכם, אם אתם רוצים לעבור גמילה מסמים בדרך הקלה והמהירה ביותר, עליכם למצוא את אנשי המקצוע המתאימים שיוכלו להוביל אתכם בתהליך הרצוי לכם. זאת כדי להשיג את המטרה הנכספת של גמילה מוחלטת מסמים.

משככי כאבים והתמכרות

נושא הכאב הוא נושא מטריד שמעסיק את האנושות. הן את החולים שסובלים מכאבים והן את הצוותים הרפואיים. כי כאב מהווה מטרד ממשי, הוא מפריע במהלך טיפולים רפואיים ומונע תהליכים של ריפוי. כדי לספק מענה לכאבים פותחו חומרים רבי עוצמה שממלאים תפקיד חשוב של שיכוך כאב. חומרים אלו פועלים על מערכת העצבים, וכך מונעים מהכאב להגיע אל המוח ולהיות מורגשים. הכול טוב ויפה כל עוד השימוש בתרופות הללו מבוקר ומאוזן. הצרה מתחילה כאשר נוצרת התמכרות למשככי כאבים. התמכרות יכולה להיווצר בגין תקופת שימוש ממושכת במשככי כאבים, הגוף התרגל לחומר, וגם כאשר הכאב כבר אינו קיים, הוא מחפש לקבל את החומר בכמיהה חזקה וחסרת מעצורים. גם במצב כזה יהיה צורך להיעזר באיש מקצוע עבור גמילה מסמים. זאת כדי להוביל את האדם שגופו התמכר לחומרים הרעילים הללו, לגמילה מלאה. בתהליך הגוף יחווה תקופה של קושי, שכן הוא לא יקבל את החומר שהוא כמה אליו. אך בהדרגה הגוף ינקה את עצמו מהרעלים והכמיהה תלך ותפחת.

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות