טיולי זריחה מדבריים – הכירו את הבקרים הקסומים של המדבר

בימים החמים של הקיץ לא כדאי לטייל בשעות הלוהטות, על אחת כמה וכמה כאשר הטיול הוא באזור המדבר, אך באותה הנשימה ראוי לציין כי זה לא בהכרח אומר שהמדבר נמצא מחוץ לתמונה. למעשה, אזור המדבר במדינת ישראל מציע מספר מסלולים מעניינים שיכולים להיות מושלמים לקראת הזריחה, בעת בה האוויר עדיין נעים וקריר, אל מול לשמש העולה ממזרח. אז רגע לפני שאתם ממהרים לחפש אחר צימרים בערבה למשפחות, זוגות או חברים, החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא מספר טיולי זריחה מדבריים מומלצים:

 

  • הר אבנון – הר אבנון ממוקם מעל מכתש ירוחם, בעוד כי הוא נמצא בגובה של מעל ל-600 מטרים מעל פני הים ובמילים אחרות – מראש ההר תוכלו לצפות בזריחה מאחת הפסגות הגבוהות ביותר באזור. זאת בעוד כי ישנם ימים מסוימים בהם האופיק מעט בהיר יותר והשמש עולה מעל ההרים הרחוקים, בעוד כי ישנם ימים אחרים שתוכלו למצוא את עצמכם מכוסים בתוך עננים, שמהר מאוד מתחילים לצנוח לכדי מפלים לעבר המכתש, בתופעה אשר נקראת "גלישת עננים". כמו כן, הכניסה לא כרוכה בתשלום. 

 

  • חולות כסוי – בסמוך ליישוב שחרות, ניתן לפגוש בדיונות חול עצומות ומשגעות ובמילים אחרות, מסלול הנקרא "חולות כסוי" שהוא למעשה חלק משמורת הטבע צוקי שיירות, הוא מסלול מרהיב המתלווה אל שורת דיונות מרשימות, נעימות ורכות במיוחד. למעשה, אותן הדיונות עשויות מחול שמקורו בבליית סלעי גיר, בשונה מהחולות שאנו מכירים מחופי הים, שמקורם מסלעי גרניט. הכניסה ללא תשלום. 

 

  • מצדה – בעת בה אנו מדברים על טיולי זריחה מדבריים, מקום נוסף ומרהיב לא פחות שכנראה רובכם כבר מכירים הוא הגן הלאומי מצדה. במתחם תוכלו למצוא מספר נקודות תצפית משגעות המשקיפות על האזור כולו, בעוד כי הנוף מתעצם יותר ויותר בעת בה השמש זורחת. במרבית המקרים, על מנת להנות מצפייה במראה הזריחה בגן הלאומי מצדה, יש להעפיל אל המצדה ברגל, בעוד כי בתאריכים חריגים ניתן אף להגיע לתצפיות באמצעות עלייה ברכבל. הכניסה למצדה כרוכה בתשלום של 31 ש"ח לאדם מבוגר, או 17 ש"ח לילד. 

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות