קניית בית במדינת ישראל – ככה תעשו את זה נכון

קניית בית היא פעולה שמהווה את אחד מהאירועים החשובים ביותר בחייהם של מרבית האנשים במדינת ישראל שכן, מדובר על עסקה שמחייבת השקעה כספית גבוהה במיוחד, לטווח הקצר והארוך כאחד. במילים אחרות – מדובר על תהליך יקר, ארוך ומורכב במיוחד, המתלווה אל מגוון בירוקרטיות סבוכות ומתישות. בנוסף, עסקה של קניית בית דורשת מהקונה לבצע לא מעט חישובים המתייחסים לשורה רחבה של גורמים. למעשה, במהלך תהליך קניית בית, חשוב לקחת בחשבון את מכלול ההיבטים וההשפעות השונות של רכישת הבית טרם החתימה על החוזה, על מנת להבטיח כי אכן מדובר על החלטה נכונה, משתלמת ובטוחה. אז מה חשוב לקחת בחשבון טרם קניית בית ואיך בוחרים דירה לרכישה? ובכן, על מנת לעשות לכם קצת סדר, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שתצטרכו לדעת.

 

מה חשוב לקחת בחשבון טרם קניית בית?

לפני קניית בית חדש, מומלץ לבחון את העסקה מהפן הכלכלי. זאת בעוד כי מומלץ לבחור בנכסה לרכישה, שאכן מתאים לצרכים האישיים שלכם ולא פחות – ליכולת הכלכלית שלכם בהווה, ולשאיפות שלכם בעתיד. את הדירה מומלץ לרכוש בהתאם ליחס ההוצאות וההכנסות החודשיות שלכם, בעוד כי כדאי לבצע את הרכישה כאשר אתם מצויים במצב כלכלי בטוח ככל הניתן. במרבית המקרים, תוכלו לקחת משכנתא בשווי של עד ל-70% משווי הדירה או יותר במידה ומדובר על משכנתא לדירה ראשונה. ככלל, ראוי לציין כי על התשלומים החודשיים של המשכנתא לא לעלות על יותר משליש של סך ההכנסות שלכם, במטרה לאפשר מרווח נשימה פיננסי ויכולת לשלם את ההחזרים החודשיים מבלי להיקלע למשברים כלכליים כאלו ואחרים. 

 

איך בוחרים דירה לרכישה?

בחירת נכס לרכישה היא בחירה שמצריכה חשיבה על מגוון פרמטרים שונים אשר נוגעים למטרת הרכישה, לסיכונים הכרוכים בה וכן גם לצרכים שעליה לענות עליהם. במרבית המקרים, כאשר מדובר על משקיעי נדל"ן – ההעדפה תהיה לרכוש דירה קטנה, מהסיבה הפשוטה כי מדובר על השקעה יחסית נמוכה, שמבינה תשואה דיי גבוהה וכרוכה ברמת סיכון נמוכה. בנוסף, ראוי לציין כי דירות קטנות קלות יותר לרכישה שכן, מדובר על נכס אשר פונה לקהל יעד שבמרבית המקרים יעדיף להשכיר ולא לרכוש את הנכס, בין אם מדובר על סטודנטים, זוגות צעירים וכיוצא בכך. על כן, בעת בואכם לרכישת דירה חדשה, עליכם לקחת בחשבון 2 עקרונות מפתח חשובים, אשר קשורים באזור בו נמצא הנכס. תחילה, מומלץ לבחור בנכס שנמצא במקום אשר נחשב כמבוקש לשכירות במידה ואתם מעוניינים להשכיר, או לחילופין באזור שמכיל בתוכו את כל הדברים שאתם צריכים לביצוע פעולות היומיום שלכם. שנית, עליכם לבחור בנכס אשר ממוקם באזור עם צפי לעליית מחירים, גם אם מדובר על דירה למגורים. 

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות