מצבר מתרוקן בלילה – מה עושים?

כפי שכולכם בוודאי כבר יודעים, מצברים ישנים נוטים להתרוקן הרבה יותר מהר בהשוואה למצברים חדשים. אולם, ישנם לא מעט מצבים שונים שיכולים לגרום לכך שאפילו מצבר חדש לחלוטין מתרוקן במהירות. על כן, במטרה לעשות לכם סדר בבלאגן ולוודא כי אתם מגיעים מוכנים גם למצב בו מצבר מתרוקן בלילה, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שצריך לדעת על מנת למנוע מדברים כאלו לקרות, ומה עושים במידה ומגלים שהמצבר אכן התרוקן. 

 

בדיקת מגעים ופיוזים

במידה ויש לכם מצבר חדש יחסית, ואינכם נוסעים נסיעות קצרות בלבד ובכל זאת המצבר שלכם נוטה להתרוקן, יש מספר דברים שתוכלו לבדוק במטרה למנוע את הגעתכם למצב בו מצבר מתרוקן בלילה. למעשה, גם אם המצבר שלכם חדש, ייתכן כי המגעים לא מחוברים כפי שצריך. למעשה, תיתכן אפשרות שישנה קורוזיה או לחילופין תקלות בפיוזים. במילים אחרות – בעת בה תסדרו את כל הדברים הללו, קרוב לוודאי שתיווכחו לדעת שהמצבר שלכם נטען ושומר על רמה גבוהה של אנריקה לאורך זמן. 

 

לא לשכוח כבלים

אם אתם ממש מעוניינים להגיע מוכנים למצב בו מצבר מתרוקן בלילה, ההמלצה החמה שלנו תהיה להחזיק בכבלים בהישג יד. למעשה, עליכם לזכור כי במידה והבעיה היא לא בסוויץ, הדבר היחיד שתוכלו לעשות בעת בה אתם ניחנים בפני מצב בו מצבר מתרוקן בלילה, ולא יכול להניע בשום אופן, יהיה להטעין את המצבר עם כבלים ולהמשיך בנסיעה. על כן, את הכבלים יש לחבר כראוי בין המצבר ברכב לבין מצבר של רכב נוסף. כמו כן, מוטב לוודא כי אתם מחברים את הקטבים בצורה נכונה, אחרת אתם עלולים לגרום לקצר ולעיתים אפילו לנזק חמור. לאחר שתצליחו למלא את המצבר, חשוב לפרק את הכבלים בסדר ההפוך מהסדר שבו חיברתם אותם. יתר על כך, ראוי לציין כי במידה ואתם מוצאים את עצמכם נאלצים לבצע שימוש לעיתים תכופות בכבלי התנעה, ככל הנראה שהגיע הזמן להחליף מצבר. כמו כן, כדאי לבדוק שמערכת החשמל תקינה וכי אין התרוקנות בעקבות מערכות ששואבות יותר מדי חשמל בעת בה הרכב לא מונע. 

 

החלפת מצבר עד הבית

במידה והמצבר שלכם ריק לחלוטין ולא מתמלא, מומלץ לבדוק בזריזות שלא השארתם את האורות דולקים לאורך כל הלילה שכן, לעיתים מספיק כי דלתות הרכב נותרו מעט פתוחות, כדי שהאורות הפנימיים ישארו דולקים ויובילו למצב של התרוקנות המצבר. בכל מצב, במידה ונתקעתם ללא מצבר וללא היכולת להניע, עומדת בפניכם האפשרות להזמין מצבר עד לבית, או לחילופין למקום בו אתם נמצאים. זאת בעוד כי ישנן לא מעט חברות ואנשי מקצוע שיכולים להגיע היישר אליכם, לביצוע בדיקה והחלפה. לא יודעים למי לפנות? זה הזמן להשאיר פרטים לצוות המקצועי של שחר מצברים בכתובת bestmazber.co.il

יעניין אותך גם:

תפריט נגישות